Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[[TYLKO U NAS] Red. E. Polak-Pałkiewicz: Najpiękniejszym wzorem macierzyństwa pełnym dostojeństwa, powagi, wdzięku, uroku, czaru i najprawdziwszego poświęcenia jest przykład Matki Bożej

Treść

Mamy wspaniałą obronę w postaci Matki Bożej i wzoru, jakim jest jej macierzyństwo, pełne dostojeństwa, powagi, wdzięku, uroku, czaru, pełne najprawdziwszego poświęcenia i bardzo serdecznie życzę, żeby w Polsce wszystkie rodziny mogły czerpać właśnie z tego najpiękniejszego wzoru Matki Bożej – mówiła na antenie Radia Maryja w sobotnich „Aktualnościach dnia” redaktor Ewa Polak-Pałkiewicz.

Polska publicystka zwróciła uwagę, że historia święta Dnia Matki jest bardzo pouczająca.

– Dzień Matki ma dosyć krótką historię. Był zainicjonowany przez Amerykankę panią Annie Jarvis w 1905 r., która była pogrążona w wielkim smutku i rozpaczy po śmierci swojej mamy i doszła do wniosku, że za mało wdzięczności jest w sercach ludzkich wobec miłości do matek, wobec wielkiego wysiłku wychowania dzieci, i postanowiła uczynić sprawę publiczną – zaznaczyła redaktor.

Gość Radia Maryja zwróciła uwagę, iż poprzez działania Anny Marie Jarvis, kilka lat później, bo już w 1914 r. Kongres Watykański ogłosił świętowanie „dnia matczynej pracy”.

W ocenie redaktor mówiąc o święcie matki, powinniśmy mieć na uwadze nie tylko matki, ale także i żony.

– Cywilizacja chrześcijańska opiera się na trzech najważniejszych cechach. To jest zniesienie niewolnictwa, małżeństwo monogeniczne i zniesienie zemsty, jako prawa. Mówiąc o święcie matki my tak naprawdę powinniśmy dodawać, żony i matki, jako katolicy. Żona i matka to jest to jedno powołanie. Dziś mówi się bardzo często, skoro jesteś matką, to zostaniesz też i żoną. Tak pospolicie uważa się coraz częściej nawet i w kręgach katolickich. Dawniej mówiono, jeżeli jesteś żoną, to zostaniesz matką – podkreśliła publicystka.

Red. E. Polak-Pałkiewicz wskazała, że ład rodzinny, który łączy macierzyństwo z sakramentem małżeństwa jest cały czas zagrożony przez wpływy rewolucji.

– Obrona życia, obrona życia dzieci poczętych, to jest właśnie obrona przez ich rodziców. Przez matkę i ojca, i to nawet jeszcze zanim to dziecko się pocznie. Przecież oni podejmują jakąś decyzję i na przeszkodzie urodzeniu się ich dziecka nie stanie ani żaden polityk, ani żaden zdeprawowany człowiek, czy organizacja, jeśli oni sami w swoim sercu i w swoim umyśle podejmą taką decyzję, że chcą mieć to dziecko, będą je bronić. W ten sposób będą prawdziwymi obrońcami życia – akcentowała publicystka.

Gość audycji „Aktualności dnia” złożyła życzenia dla wszystkich przyszłych i obecnych mam. Podkreśliła, że dziecko, to cudowny dar, który bardzo uszczęśliwia.

– Wielu łask Bożych życzę dla nich i takiej prawdziwej radości płynącej z tego cudownego daru, który nie ma żadnych odpowiedników na świecie. Rzeczywiście jest to coś niepowtarzalnego, coś cudownego, wzniosłego, i bardzo uszczęśliwiającego – podkreśliła pisarka.

Red. E. Polak-Pałkiewicz zaznaczyła, że we współczesnych czasach dzieci traktowane są, jako prywatna własność, a samotne matki czują się bohaterkami.

  Czynią maskotkami swoje dzieci, jest im do twarzy z dziećmi, z którymi się pokazują i uważa się to, za taką sympatyczną ekstrawagancje, czy też modę. To jest oczywiście niebezpieczny trend kulturowy. Trzeba być świadomym, że jest to narzucone, że jest to coś sztucznego, wymyślonego dla takiego ubarwienia życia kultury masowej – podsumowała redaktor.

– Mamy z takimi rzeczami do czynienia, ale mamy wspaniałą obronę w postaci Matki Bożej i wzoru, jakim jest jej macierzyństwo, pełne dostojeństwa, powagi, wdzięku, uroku, czaru, pełne najprawdziwszego poświęcenia i bardzo serdecznie życzę żeby w Polsce wszystkie rodziny mogły czerpać właśnie z tego najpiękniejszego wzoru Matki Bożej – dodała.

Całą rozmowę z audycji „Aktualności dnia” można odsłuchać [tutaj]

RIRM

Źródło: radiomaryja.pl, 26 maja 2018

Autor: mj

Tagi: macierzyństwa