Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] P. Ozdoba: Ofiarami napaści lewicowych aktywistów są dzieci - najmniejsze, bezbronne, które nawet nie zdążyły się jeszcze urodzić

Treść

Świętość ludzkiego życia to jest fundament naszej cywilizacji chrześcijańskiej, łacińskiej. To są nasze wspaniałe wartości, o które walczymy. Niestety musimy o nie coraz mocniej walczyć, coraz bardziej starać się o ochronę fundamentalnych praw, a w szczególności prawa przyrodzonego każdego człowieka, jakim jest prawo do życia. Ofiarami napaści lewicowych liberałów, aktywistów, radykałów związanych z rewolucją kulturową, są dzieci – najmniejsze, bezbronne, które nawet nie zdążyły się jeszcze urodzić – akcentował Paweł Ozdoba, prezes Centrum Życia i Rodziny, w czwartkowych „Rozmowach niedokończonych” na antenie TV Trwam.

25 marca Kościół w Polsce obchodzi Dzień Świętości Życia. Tego dnia wierni są szczególnie zachęcani do podjęcia duchowej adopcji dziecka poczętego, a także do wsparcia inicjatyw, które pomagają rodzinom z dziećmi niepełnosprawnymi. [czytaj więcej] 

– Świętość ludzkiego życia to jest fundament naszej cywilizacji chrześcijańskiej, łacińskiej. To są nasze wspaniałe wartości, o które walczymy. Niestety musimy o nie coraz mocniej walczyć, coraz bardziej starać się o ochronę fundamentalnych praw, a w szczególności prawa przyrodzonego każdego człowieka, jakim jest prawo do życia. Niestety środowiska lewicowe, feministyczne – cała rewolucja kulturowa, którą obserwujemy nie tylko w Polsce czy w Europie, ale na całym świecie – na tyle są mocne, agresywne, że chcą podważać piękne wartości i piękne prawo do życia. Ofiarami napaści lewicowych liberałów, aktywistów, radykałów związanych z rewolucją kulturową, są dzieci – najmniejsze, bezbronne, które nawet nie zdążyły się jeszcze urodzić – wskazywał Paweł Ozdoba.

Zdaniem gościa „Rozmów niedokończonych” sytuacja nie jest jeszcze na tyle trudna, byśmy nie mogli walczyć o prawo do życia każdego człowieka, a także o inne chrześcijańskie wartości. Jako dowód wskazał na wyrok Trybunału Konstytucyjnego z 20 października 2020 roku, który orzekł, że tzw. przesłanka eugeniczna jest niezgodna z polską konstytucją.

– W Stanach Zjednoczonych, w stanie Arkansas, gubernator zdecydował się o całkowitym zniesieniu tzw. prawa przyzwalającego na dokonanie aborcji, tłumacząc, że każdy człowiek ma prawo do życia. (…) Skoro w Polsce jesteśmy w stanie zwiększać prawną ochronę życia ludzkiego, w niektórych częściach Stanów Zjednoczonych też to się dzieje, to ufam, że jeśli dalej wciąż będziemy my, katolicy, czy po prostu chrześcijanie szerzyć wspaniałe wartości, pokazywać, jak niezwykłe i święte jest każde ludzkie życie – niezależnie od tego, czy dziecko jest w pełni zdrowe, czy jest niepełnosprawne lub posiada jakieś wady genetyczne – to każdy będzie miał prawo, żeby żyć – akcentował prezes Centrum Życia i Rodziny.

Jednocześnie zwolennicy zabijania nienarodzonych dzieci angażują się w protesty tzw. strajku kobiet, niszczą plakaty pro-life, a także profanują miejsca i symbole święte.

– Protesty, które obserwowaliśmy w polskich miastach, nie napawały optymizmem, ponieważ były niezwykle agresywne, nieprzyjemne, demoniczne. (…) Środowiska feministyczne nie dały za wygraną i zaczęły demolować chociażby piękne plakaty, które pojawiały się w całej Polsce, pokazujące, jak cenne jest ludzkie życie. (…) Środowiska lewicowe nie potrafią odpowiedzieć w żaden sposób pozytywnie na taką kampanię, tylko niszczą ją, zachowują się skandalicznie i dewastują miasto – ocenił działacz pro-life.

Paweł Ozdoba wspomniał o konieczności wspierania przez państwo rodzin wychowujących dzieci chore lub z niepełnosprawnościami. W tym kontekście – jego zdaniem – konieczne będzie m.in. rozszerzenie programu „Za Życiem”.

– Jeśli polskie państwo decyduje się na ograniczenie aborcji, czyli na zwiększenie ochrony życia ludzkiego, to powinno za tym pójść kolejne działanie, niezwykle potrzebne i będące odpowiedzialną postawą państwa i nas, obywateli. Chodzi o wsparcie rodzin, kobiet, które (…) przyjmą dziecko z podejrzeniem choroby. Pewna ustawowa pomoc należy się tym kobietom. Wielokrotnie postulowaliśmy, a także wspieraliśmy projekty chociażby proponowane przez Instytut Ordo Iuris, które wskazywały na konieczność zreformowania obecnych regulacji, czyli m.in. programu „Za Życiem”. On funkcjonuje już od kilku lat. (…) Trzeba go zdecydowanie poszerzyć, zwiększyć zakres pomocowy dla kobiet i rodzin, m.in. poprzez podwyższenie świadczenia, które wypłacane jest wychowującym dzieci z niepełnosprawnościami – zaznaczył gość TV Trwam.

Przyjęcie zasiłku opiekuńczego na dziecko niepełnosprawne obliguje rodzica do rezygnacji z pracy zawodowej.

– Zasiłek jest niewystarczający, a jego przyjęcie uniemożliwia podejmowanie pracy zawodowej, czyli wszelkie formy dorabiania są niemożliwe. Zatem powinniśmy doprowadzić do sytuacji, w której rodziny będą otrzymywały większe wsparcie finansowe, ale jednocześnie rodzice, którzy opiekują się w domu swoimi niepełnosprawnymi dziećmi, będą mogli sobie dorabiać – zauważył Paweł Ozdoba.

Centrum Życia i Rodziny jest w trakcie produkcji filmu pt. „Miłość większa niż strach” opowiadający historie par, których „miłość do dziecka była silniejsza niż strach przed trudem i cierpieniem”.

– Film opowiada historie rodzin, które zdecydowały się wychować swoje dzieci pomimo stwierdzenia niepełnosprawności już na etapie ciąży kobiety. Dotarliśmy do sześciu bądź siedmiu rodzin, które zdecydowały się opowiedzieć o najbardziej intymnych sprawach. (…) Ci rodzice opowiadają o swoich trudach, bolączkach. Pokazują, jak trudno jest żyć z osobą niepełnosprawną w domu, ale jednocześnie pokazują, że w ich przypadku miłość była większa niż strach. Miłość do dziecka, które miało się urodzić, była o wiele większa niż strach przed jego niepełnosprawnością. Tym samym rodzice odmówili świadomie popełnienia aborcji – zabicia dziecka w fazie prenatalnej – opowiedział prezes Centrum Życia i Rodziny.

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 25

Autor: mj