Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] M. Guziak-Nowak: Czekam na dzień, kiedy feministki zatroszczą się o kobietę. Proponowanie pozornie najlepszego rozwiązania ,,problemu" w postaci tzw. aborcji tak naprawdę w niczym kobiecie nie pomaga

Treść

Widzę dwa główne obszary, w których organizacje feministyczne (walczące o dobro kobiet) powinny się zaangażować. Jednym z obszarów jest zatroszczenie się o małe i nienarodzone jeszcze dziewczynki, czyli małe kobiety. Na świecie przeprowadza się wiele tzw. aborcji ze względu na płeć. Drugim obszarem jest doustna antykoncepcja hormonalna. Kilka lat temu prowadzone były badania nad wynalezieniem antykoncepcji hormonalnej dla mężczyzn. Badania te zostały przerwane, ponieważ wykazano, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej przez mężczyzn powodowałoby upośledzenie ich płodności na trzy miesiące po odstawieniu preparatu. Dla mnie jest to przejaw jawnej dyskryminacji – powiedziała Magdalena Guziak-Nowak, sekretarz zarządu, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka, w audycji „Aktualności dnia” na antenie Radia Maryja.

Gość audycji „Aktualności dnia” wskazała, że grupy proaborcyjne domagają się wyrzucenia ze społeczeństwa człowieka, który wydaje się nieprzydatny ekonomicznie.

– Może to zabrzmieć strasznie, ale dziś możemy domagać się wszystkiego bez uzasadnienia. Sytuacji, którą możemy zaobserwować w Polsce, w Stanach Zjednoczonych i na Zachodzie, nie da się wytłumaczyć żadnymi kategoriami rozumowymi, nie możemy sprowadzić tego do wspólnego mianownika, jakim jest dobro człowieka. W narracji grup proaborcyjnych chodzi o to, żeby dobrze miały się „kultura odrzucenia” i „kultura usprawiedliwienia”, które polegają na wyrzuceniu ze społeczeństwa człowieka, który wydaje się nieprzydatny ekonomicznie. Takiego człowieka (starca lub dziecko nienarodzone) pozbywamy się, a później szukamy wymówki i usprawiedliwienia. Środowiska proaborcyjne mają wiele argumentów, jednym z nich jest podejrzenie choroby, deklaracja kobiety, że nie ma partnera, a coraz częściej to, że dzieci po prostu są – akcentowała sekretarz zarządu, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka.

Magdalena Guziak-Nowak zwróciła uwagę, że środowiska proaborcyjne dyskryminują kobiety.

– Czekam na dzień, kiedy feministki zatroszczą się o kobietę. Proponowanie pozornie najlepszego rozwiązania „problemu” (jakim jest nienarodzone dziecko) w postaci tzw. aborcji tak naprawdę w niczym kobiecie nie pomaga. Propozycja tzw. aborcji nie rozwiąże problemów, ale je pogłębi – zaznaczyła. [czytaj więcej]

Magdalena Guziak-Nowak wskazała na dwa obszary, którymi powinny zająć się środowiska  walczące o dobro kobiet. To m.in. problem tzw. aborcji ze względu na płeć oraz doustnej antykoncepcja hormonalnej.

– Widzę dwa główne obszary, w których organizacje feministyczne (walczące o dobro kobiet) powinny się zaangażować. Jednym z obszarów jest zatroszczenie się o małe i nienarodzone jeszcze dziewczynki, czyli małe kobiety, które rozwijają się pod sercami swoich mam. Na świecie przeprowadza się wiele tzw. aborcji ze względu na płeć, tzw. aborcję selektywną. Zabijane są masowo dziewczynki, bo z ekonomicznego punktu widzenia trudno jest taką dziewczynkę utrzymać. Dlaczego feministki nie krzyczą o prawo do życia dla tych małych dziewczynek? – podkreśliła gość audycji.

– Drugim obszarem jest doustna antykoncepcja hormonalna, która z jednej strony jest nam proponowana i sprzedawana, jako nowoczesne i świadome rozwiązania dla kobiet wyzwolonych. Skutkami stosowania doustnej antykoncepcji hormonalnej obciążona jest tylko i wyłącznie kobieta. Mało kto wiem, że kilka lat temu prowadzone były badania nad wynalezieniem antykoncepcji hormonalnej dla mężczyzn. Badania te zostały przerwane, ponieważ wykazano, że stosowanie antykoncepcji hormonalnej przez mężczyzn powodowałoby upośledzenie ich płodności na trzy miesiące po odstawieniu preparatu. Kiedy kobieta przez długie lata przyjmuje środki kontroli urodzin, to powrót do płodności zajmuje sześć miesięcy, a nawet rok. Dla mnie jest to przejaw jawnej dyskryminacji – dodała sekretarz zarządu, dyrektor ds. edukacji Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka. [czytaj więcej]

Całą rozmowę z Magdaleną Guziak-Nowak można odsłuchać [tutaj]

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 8

Autor: mj

Tagi: Feminizm Magdalena Guziak-Nowak tzw. aborcja