Przejdź do treści
Przejdź do stopki

[TYLKO U NAS] Ks. bp T. Bronakowski: Bóg wybiera małe i pokorne, aby wielkich zawstydzić

Treść

Maryja wybrała dzieci w Fatimie, aby inteligencja czy elokwencja wizjonerów nie zasłoniły planu Bożego. On bowiem zazwyczaj wybiera małe i pokorne, aby wielkich zawstydzić – powiedział w programie „Myśląc Ojczyzna” na antenie TV Trwam ks. bp Tadeusz Bronakowski, przewodniczący Zespołu KEP ds. Apostolstwa Trzeźwości i Osób Uzależnionych.

13 maja 1917 roku w Fatimie ukazała się Matka Boża przekazując małym dzieciom orędzie dla Kościoła i całego świata. To objawienie i ukazujące się przez kolejne pół roku przesłanie wytyczało kierunki drogi dla świata dotkniętego wówczas wojnami – zaczął felieton ks. bp Tadeusz Bronakowski.

– Dlaczego akurat ta trójka dzieci została wybrana i to miejsce? 10-letnia Łucja, 8-letni Franciszek i 7-letnia Hiacynta nie umieli pisać ani czytać, pochodzili z ubogich rodzin, niczym szczególnym nie wyróżniali się spośród swoich rówieśników. Tak po prostu chciał Bóg. Maryja wybrała te dzieci, aby inteligencja czy elokwencja wizjonerów nie zasłoniły planu Bożego. On bowiem zazwyczaj wybiera małe i pokorne, aby wielkich zawstydzić – powiedział duchowny.

Skaliste pustkowie i karłowate dęby Fatimy – wydaje się, że takie miejsce dodaje każdemu człowiekowi odrobinę odwagi, aby nikt, nawet najbardziej zagubiony człowiek, nie przestraszył się wielkości, lecz mógł tu przyjść ze swoimi słabościami – kontynuował autor felietonu.

– To zdarzyło się ponad 100 lat temu. Czy zatem Fatima nadal jest aktualna? Św. Jan Paweł II został w wyjątkowy sposób zjednoczony z Fatimą. Rok po zamachu na swoje życie, 13 maja 1982 r., odwiedzając Fatimę dał takie świadectwo: „Orędzie fatimskie odczytuję z drżeniem serca, bo widzę, jak bardzo wielu ludzi poszło w kierunku przeciwnym niż ten, który wskazywało orędzie Pani z Fatimy. Grzech zyskał tak bardzo prawo obywatelstwa, a negacja Boga rozprzestrzeniła się w ludzkich światopoglądach i programach”. Z tego powodu ewangeliczne wezwanie do pokuty i nawrócenia, wypowiedziane słowami Matki jest nadal aktualne – powiedział ks. bp Tadeusz Bronakowski.

Jaka powinna być nasza odpowiedź na przesłanie Fatimy? – zapytał duchowny.

– Fatimskie dzieci zostały świętymi nie dlatego, że widziały Maryję, że Bóg je wybrał. Nas Bóg też wybrał, a w Najświętszym Sakramencie widzimy jego przenajświętsze oblicze. Dzieci zostały świętymi, ponieważ z wielką gorliwością odpowiedziały na wezwanie z nieba. (…) Dzieci z Fatimy uczą nas, abyśmy wszystko, cokolwiek Bóg nam zsyła, umieli wykorzystać na zbawczy sens, ofiarując to Bogu jako wynagrodzenie za grzechy swoje i bliźnich. (…) Dzieci fatimskie zwracają nam również uwagę na codzienną modlitwę i gorliwe życie sakramentalne. Świat bowiem może być dziś uratowany tylko przez męczenników – zaznaczył ks. bp Tadeusz Bronakowski.

radiomaryja.pl

Żródło: radiomaryja.pl, 17

Autor: mj

Tagi: ks. bp Tadeusz Bronakowski