Międzyzdroje: Trwa XXII Forum Ciepłowników Polskich
Treść
W Międzyzdrojach trwa XXII Forum Ciepłowników Polskich. To cykliczna impreza branżowa, do której sektor ten przykłada dużą uwagę. W spotkaniu bierze udział blisko 600 osób. Rozmowy dotyczą przyszłości polskiego sektora wytwarzania energii cieplnej, jego modernizacji i rozwoju.
Obecnie trwa sesja poświęcona marce nowoczesnego ciepłownictwa – PGE Energii Ciepła. Bierze w niej udział m.in. doradca prezydenta RP ds. ochrony środowiska, polityki klimatycznej i zrównoważonego rozwoju Paweł Sałek.
Debata dotyczy m.in. tego, co w tym momencie trapi polskie ciepłownictwo. Zdaniem Pawła Sałka, to przede wszystkim ceny uprawnień do emisji dwutlenku węgla.
– Największą bolączką dzisiaj są wszystkie wyzwania środowiskowe, a przede wszystkim ceny uprawnień CO2, które się oscylują ok. 22 euro za tonę. To oznacza, że jest to element bardzo kosztotwórczy w wytwarzaniu energii cieplnej w Polsce, a jednocześnie mamy wielką szansę związaną z tym, że w Katowicach w grudniu odbędzie się szczyt klimatyczny COP24. Moim zdaniem nie ma możliwości takiej, żeby Unia Europejska podnosiła ambicje, zachęcała do tego, żeby było takie stanowisko, że będziemy nagle reedukować CO2. Ten COP24 jest po to, żeby pokazać nasze problemy i polskie podejście do spraw związanych z ochroną klimatu – podkreślił Paweł Sałek.
Oprócz doradcy prezydenta w sesji uczestniczą też wiceministrowie środowiska oraz inwestycji i rozwoju – Sławomir Mazurek i Witold Słowik.
XXII Forum Ciepłowników Polskich oficjalnie rozpoczęło się wczoraj. Sesje odbywające się w ramach wydarzenia zakończą się dziś późnym popołudniem.
RIRM
Źródło: radiomaryja.pl, 11 września 2018
Autor: mj
Tagi: Międzyzdroje